Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 maja 2024 10:14

Lekkoatletki z bielańskiego AZS AWF w czołówce Europy

W czasie ostatnich Mistrzostw Europy medale zdobyły zawodniczki AZS AWF Pia Skrzyszowska i Ewa Różańska.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o wynikach zawodniczek bielańskiego klubu w czasie Mistrzostw Europy,- o wizycie Mistrzyń w stołecznym ratuszu.

W czasie Mistrzostw Europy, które odbyły się na stadionie olimpijskim w Monachium, sukces odniosły dwie zawodniczki z bielańskiej AZS AWF.

Złoty medal w biegu na 100 m przez płotki zdobyła Pia Skrzyszowska. To nie jedyny sukces polskiej zawodniczki w czasie tegorocznych Mistrzostw Europy. Srebrny medal zdobyła polska sztafeta w biegu 4 x100 metrów w składzie Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda, Anna Kiełbasińska i Marika Popowicz-Drapała z czasem 42.61 ustanawiając tym samym rekord Polski.

Przeczytaj również: Ruszają zapisy do Leśnej Triady Biegowej

Warszawskie lekkoatletki zdobyły łącznie 3 medale

„Pia Skrzyszowska, która jest studentką warszawskiego AWF-u, poza złotym medalem w biegu na 100 m przez płotki zdobyła także srebro w sztafecie 4 x100 metrów. Zamiłowanie do lekkiej atletyki Pia przejęła po rodzicach. Jej matka, Jolanta, specjalizowała się w skoku w dal. Jarosław, ojciec Pii, to były sprinter, a obecnie szkoleniowiec” – czytamy w informacji prasowej stołecznego ratusza, który Pia odwiedziła 23 sierpnia spotykając się z Rafałem Trzaskowskim, prezydentem Warszawy oraz Renatą Kaznowską, zastępcą prezydenta. Pii towarzyszył jej tata, który jest również jej trenerem.

Stołeczny ratusz odwiedziła również Ewa Różańska, która zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu młotem. W swoim ostatnim rzucie Ewa po raz kolejny podczas finału poprawiła swój rekord życiowy. Tym razem młot wylądował na 72.12 m, a sportsmenka potwierdziła swoją znakomitą dyspozycję zostając wicemistrzynią Europy w rzucie młotem. Również Ewie towarzyszyła trenerka Malwina Wojtulewicz.

Przeczytaj również: Dwudziestoletnia bielanianka Pia Skrzyszowska zdobyła złoto w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy