W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- spotkaniu dla mieszkańców
- modernizacji placu zabaw
Modernizacja placu zabaw przy ul. Skalbmierskiej jest konieczna ze względu na znajdującą się na jego terenie zabytkową rzeźbę „Muszla”. Ze względu na brak możliwości uzyskania odpowiedniego certyfikatu obiekt nie może pozostać częścią placu zabaw i musi zostać wydzielony na osobny skwer.
Jak podkreślają przedstawiciele dzielnicy, mimo zmniejszenia powierzchni samego placu zabaw, jego funkcjonalność zostanie zachowana. W projekcie przewidziano m.in. nowe zjeżdżalnie, huśtawki, długiego węża do zabawy oraz ławki dla opiekunów i dzieci. Przestrzeń ma zostać lepiej zagospodarowana i dostosowana do potrzeb najmłodszych użytkowników.
Duży nacisk położono również na zieleń. Zarówno na nowym skwerze z zabytkową muszlą, jak i na samym placu zabaw pojawią się liczne nasadzenia. Teren zostanie obsadzony niską, zimozieloną roślinnością skalniakową, która będzie długo i obficie kwitła. W planach jest także posadzenie kilku klonów tatarskich.
Na realizację inwestycji udało się pozyskać 500 tys. zł z Programu Rozwoju Odpornego Miasta. Jak informują urzędnicy, o pozytywnej ocenie wniosku zdecydowała przede wszystkim duża skala planowanych nasadzeń oraz ograniczenie powierzchni nieprzepuszczalnych.
Opublikowane wizualizacje projektu wywołały szeroką dyskusję wśród mieszkańców. Do licznych komentarzy odniósł się burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.
– Opublikowane wizualizacje projektu modernizacji placu zabaw przy ulicy Skalbmierskiej wywołały lawinę Waszych komentarzy. Przeczytałem ich wiele i widzę, jak ogromne emocje budzi to miejsce. I wiecie co? Bardzo mnie to cieszy! Widzę, jak zależy Wam na najbliższym sąsiedztwie i bezpieczeństwie naszych dzieci – podkreśla burmistrz.
Jak zaznacza, głos mieszkańców będzie miał realny wpływ na ostateczny kształt projektu.
– Chcemy postawić sprawę jasno: zdanie mieszkańców ma dla nas kluczowe znaczenie. Jesteśmy otwarci na wprowadzenie zmian w projekcie, aby ten plac zabaw w stu procentach odpowiadał na faktyczne potrzeby lokalnej społeczności – dodaje.
Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 24 czerwca o godz. 16.30 bezpośrednio na terenie planowanej inwestycji przy ul. Skalbmierskiej. W rozmowach wezmą udział projektantka placu zabaw oraz pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych mieszkańców do udziału i zgłaszania swoich pomysłów oraz uwag.


Napisz komentarz
Komentarze