Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 06:55

Zawodnik bielańskiego klubu medalistą mistrzostw świata w pływaniu

Ksawery Masiuk, zawodnik UKS G-8 Bielany wywalczył brązowy medal w pływaniu na 50 metrów stylem grzbietowym. Polska w czasie tych mistrzostw zdobyła dwa medale.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

• o osiągnieciu zawdnika bielańskiego klubu,
  • o tym ile Polska zdobyła medali w czasie tegorocznych mistrzostw.

Polska zdobyła dwa medale w czasie mistrzostw świata organizowanych w Budapeszcie. Brązowy medal zdobył zawodnik Ksawery Masiuk, na co dzień występujący w klubie UKS G-8 Bielany. Polak znalazł się w finale rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym i zakończył ją na trzecim miejscu.

Przeczytaj również: Rusza naprawa Wisłostrady. Na kierowców czekają utrudnienia

Emocji nie brakowało również po zakończonej rywalizacji. Sędziowie zdyskwalifikowali Amerykanina Justina Ressa i tym samym Ksawery wskoczył na drugie miejsce. Radość Polaka ze srebrnego medalu nie trwała jednak długo. Amerykanie wnieśli protest, który sędziowie uznali za słuszny. Masiuk ostatecznie musiał zadowolić się brązowym medalem.

Zawodnik z Polski przepłynął 50 metrów stylem grzbietowym w czasie 24.49. Wynik jaki uzyskał w czasie finału był jedynie o jedną setną sekundy gorszy niż w piątkowym półfinale, gdy młody pływak ustanowił rekord Polski.

Ksawery Masiuk zakwalifikował również się do finału rywalizacji na sto metrów stylem grzbietowym zajmując ostatecznie szóste miejsce.

Drugi medal dla Polski zdobyła z kolei Katarzyna Wasick. Polka już półfinale pobiła rekord Polski ze znakomitym czasem i z pierwszym rezultatem weszła do finału zdobywając srebrny medal. Katarzyna dystans 50 metrów stylem dowolnym przepłynęła w czasie 24.18. Jej wynik jest historyczny, bo poza Otylią Jędrzejczak żadna polska zawodniczka nie zdobyła medali na 50-metrowym basenie.

Przeczytaj również:Wypadki na Bielanach. 3 zabitych i 29 rannych