Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 08:03

Koncert Mietka Szcześniaka z zespołem

W sobotę, 9 marca o godzinie 18:00 w Centrum Rekreacyjno – Sportowym przy Lindego wystąpi Mietek Szcześniak z zespołem towarzyszącym.
Koncert Mietka Szcześniaka z zespołem

Źródło: UD Bielany

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Mietka Szcześniaka w CRS
  • repertuarze koncertu
  • sylwetce twórczej wokalisty

Artysta obiecuje swoistą podróż w czasie, wykona najlepsze piosenki z różnych płyt - specjalne wybrane piękne ballady i dziarskie, soulowe przeboje. Słowem będzie wszystko to, za co kochacie Szcześniaka, w świetnej oprawie instrumentalnej.

Mietek Szcześniak – artysta ceniony przez krytyków, uwielbiany przez swoją publiczność, szanowany przez branżę muzyczną. Ma wpływ na wielu wokalistów i piosenkarzy, kształtował gusty i estetykę, lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, współpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicami. Konsekwentnie i wrażliwie opowiada światu historie, których jeszcze nikt nie słyszał – własne historie.

Szcześniak ukończył wokalistykę jazzową na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w której jest także wykładowcą na stanowisku asystenta. Do momentu ukończenia studiów magisterskich dwukrotnie gościł na scenie Jazz Jamboree. W latach 80. zaczął śpiewać w zespole Funk Factory, z którym w 1984 zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1985 roku za wykonanie piosenki „Przyszli o zmroku” otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar.  W 1987 nagrał dwie piosenki („Mój Harley Davidson” i „Gdzieś tam...”) na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu "Opowieść Harleya". W 1989 na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie oraz otrzymał nagrodę Grand Prix „Bursztynowy Słowik”. Jest jednym z założycieli zespołu New Life’m, grającego muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim. W latach 1993–1996 był bojkotowany przez ogólnopolskie media z powodu powielanych w branży nieprawdziwych informacji o jego maniakalnym podejściu do kwestii religijnych.

W 1998 nagrał z Edytą Górniak utwór „Dumka na dwa serca” do filmu Ogniem i mieczem. W maju 1999, reprezentując Polskę z utworem „Przytul mnie mocno”, zajął 18. miejsce w finale 44. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanym w Jerozolimie. Wielokrotnie współpracował z zespołem TGD jako solista. Śpiewał czołówki w wersji polskiej wielu disnejowskich seriali, takich jak Kacze opowieści, Dzielny Agent Kaczor czy Chip i Dale: Brygada RR.

Aksamitnym głosem śpiewa bossanowy, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni. Wszechstronny, świadomy wokalista, autor tekstów i muzyki, współproducent własnych nagrań. Laureat wielu konkursów polskich i międzynarodowych. Trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem, za największą nagrodę uważa to, że spotkał własną publiczność. Dwie ostatnie płyty – ”Songs From Yesterday” zawierająca piosenki z repertuaru takich wykonawców, jak m.in. The Beatles, Stevie Wonder i The Rolling Stones, wydana z Krzysztofem Herdzinem (2015) i ,,Nierówni” (2016) – jego kompozycje do wierszy ks. Jana Twardowskiego, nagrana m.in. z muzykami brazylijskimi, są złote.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ